Uludağ hakkında

Karinna Hotel Convention & Spa, Türkiye’nin en gözde kayak merkezlerinden biri olan Uludağdadır. Batı Anadolu’nun en yüksek dağı olan Uludağ Bursa şehir merkezine 36 km mesafede yer alır. Türkiye’nin en eski ve en ünlü kayak merkezi Uludağ’dadır. Uludağ Kayak Merkezi, Bursa ilinin güneybatısında yer alan, Fatintepe ve Kuşaklıkaya adlarındaki iki tepe üzerinde kurulmuştur. Kayak Merkezi, Milli Park da dâhil 11 bin 338 hektarlık alanı kapsamaktadır.

1961 yılında Milli Park olarak ilan edilen Uludağ’ın yıllık ziyaretçi sayısı 1. 000. 000 kişi civarındadır. Bursa’dan 36 km, İstanbul’dan 150 km uzaklıktadır. Kayak merkezinin uzaklığı ise havaalanından 60, Bursa’dan ise 40 dakikadır.

Teferrüç-Kadıyayla-Sarıalan- Oteller Bölgesi hattında hizmet veren dünyanın en uzun teleferik hattı ile Uludağ’ın zirvesine ulaşım sadece 30 dakikadır. Oteller Bölgesi Teleferik istasyonu otelimize yürüme mesafesindedir.

Ülkemizin en önemli kış sporları ve kayak merkezi olan Uludağ’da karla kaplı gün sayısı 178 gündür. Kayak pistleri 15 Aralık/30 Nisan tarihleri arasında hizmet vermektedir. Uludağ kayak merkezinde 3 metreye kadar kar görülmektedir.

Foto Galeri