Uludağ Milli Parkı

Bursa’nın eşsiz simgelerinden birisi olan Uludağ Milli Parkı ; kentin 36 kilometre güneyinde konumlanan, 2 bin 543 metre yüksekliğinde ve  ülkemizin en gözde kış sporları merkezlerinden bir tanesidir. Parkın toplam alanı 7.500 hektardır.

1961 yılında Milli Park ilan edilen Uludağ Milli Parkı; kış turizminin yanı sıra yaz aylarında da, kampçılık, trekking ve günübirlik piknik etkinliklerine olanak sağlamasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu özellikleri ile Uludağ, dört mevsim turizme hizmet veren bir yapıya sahiptir. 1933 yılından bu yana kayak yapılan, ülkemizin en önemli kış sporları ve kayak merkezi haline gelmiş Uludağ’da, karla kaplı gün sayısı yılda 150 günün üzerindedir. Uludağ Milli Parkı sahası içinde tilki, porsuk, çakal, kurt, yaban domuzu, yabani kedi ile hasancık, köstebek, sincap, soreks, sansar ve bunların yanında görebilecek kadar şanslıysanız ayı yaşamaktadır.

Birinci gelişim bölgesinde 17 kamu, 19 özel olmak üzere toplam 36 konaklama ve dinlenme tesisi mevcuttur. 1986 yılında turizm merkezi ilan edilen II. Gelişim Bölgesinde ise, 4 otel mevcuttur. Oteller bölgesinde 8 telesiyej, 7 teleski olmak üzere 15 mekanik tesis mevcuttur. 13 farklı pist hali hazırda hizmet vermeyi sürdürmektedir. Kayak merkezi Bursa’ya 36, İstanbul’a 150 kilometre mesafededir. Teferrüç – Kadıyayla – Sarıalan – Oteller Bölgesi hattında hizmet veren dünyanın en uzun teleferik hattı ile Uludağ’ın zirvesine ulaşım sadece 30 dakikadır.

Uludağ Milli Parkı’nda yer alan ve ikinci bölgede hizmet veren otelimiz Karinna Hotel, Oteller Bölgesi Teleferik İstasyonu’na yürüme mesafesindedir. Türkiye’nin en gözde kayak merkezlerinden biri olan Uludağ’da kayak yapmak ve bembeyaz karlarla örtülü manzarasına hakim ısıtmalı kapalı havuzları ve saunalarının bulunduğu SPA Merkezinde zirvede bir dinginliğin tadını çıkarmak için Karinna Hotel Convention & SPA Merkezi’nden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Doğanın içinde huzur ve sessizlik arayanlar için Uludağ’ın zirvesinde özel olarak tasarlanan Karinna Orman Evleri‘ni de rüya gibi bir tatil için tercih edebilirsiniz.

Günlük bir gezi veya konaklamalı bir tatil planı için Uludağ Gezilecek Yerler listemize bakmadan yola çıkmayın.

Bizi Instagram'dan Takip Edin.